Inwestowanie w akcje i inne papiery wartościowe nie koczy się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. I chociaż polski rynek giełdowy dla wielu inwestorów wciąż jest łakomym kąskiem, to dla sporej rzeszy najbardziej kuszące inwestycje związane są bądź ze światowymi markami, bądź z niewielkimi start-upami z Doliny Krzemowej.
Wiele możliwości
Współczesny rynek oferuje wiele możliwości inwestowania w zagraniczne papiery wartościowe na najbardziej znanych światowych parkietach. Szczególnym powodzeniem cieszy się rynek amerykaski, mimo że od kilku czy kilkunastu lat media i wielu specjalistów wieszczą kres dominacji amerykaskiej gospodarki na rzecz chiskiej czy nawet indyjskiej. Okazuje się, że wciąż najbardziej nośne pomysły i decyzje o znaczeniu gospodarczym dla całego globu podejmowane są w gabinetach w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago czy San Francisco. Amerykaska giełda to wiele produktów finansowych: od akcji i obligacji emitowanych przez przedsiębiorstwa prywatne, po giełdy surowców, rynki Forex czy kontrakty terminowe i opcje. Tutaj swych szans szukają zarówno osoby zainteresowane długotrwałym zyskiem (także dywidendami), jak również ci, którzy liczą na krótkofalowe skoki notowa. Możliwości jest bardzo wiele, tym bardziej warto je wykorzystać.
Amerykaski rynek papierów wartościowych może być dostępny i poprzez polskie biura maklerskie (często prowadzone przez banki), i przez internetowe platformy, takie jak Freedom24. Chociażby ze względu na dużo niższe prowizje lepszym pomysłem jest skorzystanie z drugiej z opcji. Ponadto prowadzone przez giełdowych speców platformy online umożliwiają szybkie otwarcie rachunku na przejrzystych zasadach (oczywiście online) oraz oferują ogrom możliwości inwestowania pieniędzy. Także Freedom24 prowadzi rzetelne analizy rynkowe oraz umieszcza istotne z punktu widzenia inwestorów informacje. Szczególnie dla początkujących graczy wsparciem są teksty blogowe, w przystępny sposób opisujące możliwości i ryzyko obrotu poszczególnymi papierami wartościowymi.
Wsparcie brokera od niskiego pułapu
Niezależnie od składników portfela finansowego niezależny broker działający online, oferuje wsparcie nawet dla stosunkowo niewielkiego wkładu początkowego, czyli poniżej równowartości 1000 USD. Bez względu na to, czy interesują nas akcje światowych gigantów (Tesla, Volkswagen, Lufthansa, Netfix, Amazon bądź Siemens), czy papiery wartościowe emitowane przez obiecujące start-upy, od razu po zarejestrowaniu konta i wpłacie pieniędzy powinno się rozpocząć grę na amerykaskiej giełdzie. Oczywiście w każdym momencie można zlecić polecenie wypłaty całości lub części pieniędzy z indywidualnego konta.